Cumhuriyet Bayramımızın 95.Yıldönümü İlçemizde Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı.
 
     Cumhuriyet Bayramımızın 95. Yılı kutlamaları İlçemizde 28 Ekim 2018 tarihinde saat 13:00'da Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Büstüne Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Karacasu Kaymakamı Ahmet SOLEY, İlçe Belediye Başkanı Mustafa BÜYÜKYAPICI, İlçe protokolü, Şehit yakınlarımız ve Gazilerimizin yanı sıra Öğretmen ve öğrencilerimizin ve halkımızın katılımıyla gerçekleşen Çelenk Sunma Töreni Kaymakamlık Makamı çelengi ve Belediye Başkanlığı çelenginin sunulmasını müteakip,  Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından, Şehitler Ortaokulu Müdürü Berrin YILMAZ ve Karacasu Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ayşe ÇETİNKAYA kendi yaptıkları Türk Bayrağı tablolarını Karacasu Kaymakamı Ahmet SOLEY’e ve Belediye Başkanı Mustafa BÜYÜKYAPICI’ya hediye ettiler.
 
      Daha sonra Sayın Kaymakamımız Ahmet SOLEY ve İlçe Belediye Başkanı Mustafa BÜYÜKYAPICI Protokol üyeleri ile birlikte törene katılan öğrencilerimizin, halkımızın ve Karacasu esnaflarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını kutlayarak bayrak hediye ettiler. Müteakiben Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve yaşamasında minnet borcumuz olan Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize Kaymakamlığımızca yemek ikramı yapılarak bu günkü etkinliklere son verildi.
 
     Cumhuriyet Bayramı Töreni 29 Ekim 2018 tarihinde saat 09:00'da Kaymakamlık Makamında Sayın Kaymakamımız Ahmet SOLEY’in tebrikatları kabulunün ardından saat 10:00'da Karacasu Atatürk Stadyumunda halkımızın da yoğun katılımı ile yapılan kutlama etkinlikleri ile devam etti. Etkinlikler çerçevesinde Sayın Kaymakamımız Ahmet SOLEY ve İlçe Belediye Başkanı Mustafa BÜYÜKYAPICI öğrencilerin ve halkımızın bayramlarını kutladılar. Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından Sayın Kaymakamımız Ahmet SOLEY'in günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapması, öğrencilerimizin şiirler okuması, çeşitli halk oyunları ve oratoryo gösterileri, Karacasu gençlerinin Ege Yöresi Folklor gösterisi ve hafta boyunca yapılan resim, kompozisyon ve spor yarışmaları gibi çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz için yapılan ödül töreni ve ardından yapılan Resmi Geçit Töreni ile stadyumdaki törenler sona erdi.
 
      Müteakiben Sayın Kaymakamımız Ahmet SOLEY, Belediye Başkanı Mustafa BÜYÜKYAPICI, İlçe Protokolü, öğretmen ve öğrencilerimiz ve halkımızın katılımıyla İlçe Merkezinde bulunan Belediye Kültür Merkezindeki Resim Sergisi açılışı ve gezisi gerçekleştirildi.
 
     29 Ekim 2018  tarihinde saat 20:00'da İlçe Merkezimizdeki Cumhuriyet Meydanından hareketle düzenlenen fener alayı halkımızın da yoğun bir katılımıyla gerçekleştirilerek Cumhuriyet Bayramımız coşkuyla kutlandı.
 
İSAY2 Galeri