Karacasu Kaymakamlığı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında hazırlanan “Zeytin Bahçelerinin Rehabilitasyonu Projesi” ile ilgili düzenlenen Fidan Dağıtım töreni Sayın Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER’in katılımı ile gerçekleştirildi.
 
Hazırlanan Proje kapsamında dağıtımı yapılacak olan fidanlar öncelikle Çiftçi Kayıt sistemine kayıtlı, iyi tarım uygulamaları yapan çiftçilerimize %30 katılım payı alınmak suretiyle en fazla kişi başına 42 adet fidan verilmek üzere toplam proje bedeli 323.000 TL olarak planlanmıştır. Bugün itibariyle 38 mahallemizde  dağıtımına başlanan Gemlik ve Manzanilla çeşidi  53.833 adet  zeytin fidanları 5-6 yıl sonrası verim çağına ulaştıklarında yıllık 1500 ton civarında üretim gerçekleşecek olup Karacasu’ya dolayısıyla Milli Ekonomimize bu günkü değeri ile 4 milyon TL gelir sağlayacaktır.
 
Zeytin fidanı dağıtımının ardından Karacasu Kaymakamlığı Hükümet Konağına geçen Sayın Valimiz, İlçemiz Mahalle Muhtarları ile toplantı gerçekleştirerek muhtarlarımızın taleplerini dinledi.
 
Kaymakamlık toplantı salonunda Sayın Valimiz, Sayın Kaymakamımız Güher Sinem BÜYÜKNALÇACI’dan ,  İlçemiz ve kurumlar hakkında yıl içerisindeki çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.
 
 
 
İSAY2 Galeri